Zimowa czapka

Zimowa czapka na szydełku nie jest bardzo skomplikowana do zrobienia. Robi się ją szybko, bo wzór jest łatwy a gruba włóczka powoduje, że robótki przybywa. Można ją zrobić w ciągu jednego wieczora i nawet osoby początkujące poradzą sobie z jej wykonaniem.

Wybór włóczki

Big Merino włóczka

Do wykonania zimowej czapki najlepiej nadają się różnego rodzaju wełny. Są bardzo ciepłe ale głowa nie poci się , bo jest naturalna wentylacja. Nawet cieńsza wełna będzie cieplejsza niż gruby np. akryl.

Bo wykonania swojej czapki użyłam wełny z merynosów Big Drops Merino. Włóczki dostępne są w kilku kolorach. Ja wybrałam kolor borowy nr 12. W motku jest 50g/75m. Do zrobienia zimowej czapki dla dorosłej osoby potrzeba niecałe trzy motki. Włoczka nie jest tania bo kosztuje około 15 zł za motek ale warto bo jest przyjemna w dotyku i bardzo ciepła. Zalecane szydełko to rozmiar 5.

Włoczka do nabycia w sklepie internetowym Dzirergaweczki.pl

Wybór wzoru

Czapka na szydełku

Przyznam się szczerze, że nie chciałam bardzo skomplikowanego wzoru. Chciałam, żeby zimowa czapka była efektowna ale łatwa do zrobienia. Z pomocą przyszedł internet. Wpisałam hasło „prosta czapka na szydełku” i przeglądałam wyniki. Spodobał mi się wzór zimowej czapki proponowany przez Podziergajmy.pl. Wzór jest darmowy i bardzo dobrze rozpisany. Dostępny jest TUTAJ.

Trochę zmodyfikowałam robótkę a mianowicie zrobiłam trochę dłuższa ( więcej oczek). Dzięki temu można fajnie podwinąć czapkę.

Zimowa czapka

Skończona czapka prezentuje się bardzo fajnie. Prosty wzór ale splot wygląda bardzo imponująco. Zimową czapkę można nosić na dwa sposoby: na Smerfetkę czyli bez podwinięcia, opadającym tyłem albo podwiniętą, szczególnie polecam gdy jest bardzo zimno i przydaje się dodatkowe ocieplenie na uszy. Czapkę można bez problemu prać w pralce, wybierając program wełna lub delikatne.

Polecam na chłodniejsze dnia ale czapka jest dobra także na jesienne temperatury. Dzięki naturalnym włóknom jest przewiewna ale jednocześnie utrzymuje odpowiednią temperaturę. Oczywiście do zrobienia można użyć innej włóczki, według upodobania. Należy tylko pamiętać, że im mniej w składzie naturalnej wełny tym w czapce będzie chłodniej i przy sztucznych składnikach nie ma odpowiedniej wentylacji i głowa może się pocić.

Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *